O nás

Mydlá rodiace sa v našej malej rodinnej výrobe vznikajú z čisto prírodných surovín.

Sú ručne vyrábané v malých dávkach tradičným procesom zmydelňovania za studena. Následne sú ručne krájané a dekorované. Pri výrobe nie sú použité žiadne chemické konzervačné látky a parfumy.

 

Používame rastlinné oleje ako olivový, kokosový, palmový, ricínový, mandľový, hroznový, avokádový, olej z jadier marhúľ.
Mydlá obsahujú vodu z prameňa Svätej studne v Marianke, najstaršom pútnickom mieste na Slovensku.
Parfumácia je dosiahnutá pridaním 100 % prírodných esenciálnych silíc v kvalite NATUR, ktoré ako jedny z mála spĺňajú prísne požiadavky pre klasickú aromaterapiu, čo pri ich používaní pocítite. Naše mydlá majú v sebe zachované množstvo glycerínu, ktorý vzniká pri výrobe a ten spolu s rastlinnými olejmi má blahodarné účinky na pokožku celého tela. Tekuté mydlá vyrábame podľa tradičných receptúr spred 1. svetovej vojny.

Na naše výrobky vlastníme Certifikát o bezpečnosti kozmetických prípravkov podľa platnej legislatívy SR a EU. Všetky výrobky sú dermatologicky testované

 

Poznámky

  • Detaily a balenia produktov, ako i dizajn mydiel kreatívne dotvárame.  Pracujeme najmä s prírodnými materiálmi a tam presná farebnosť a geometrická prísnosť tvarov je nemožná ..... každé mydlo je originál, takže všetky uverejnené fotografie mydiel sú orientačné, výrobca môže meniť tvar a farebnosť mydiel bez predošlého upozornenia
  • Žijeme podľa hesla „menej je niekedy viac“

Náš príbeh

Manžel je investigatívny zvedavec, život našej rodiny je plný prekvapení, nudu nepoznáme. Jedného dňa pred pár rokmi vytiahol 100 ročnú kuchynskú váhu po strýkovi a tváril sa veľmi tajomne, nič nehovoril, lebo sa bál, že sa jeho nový nápad realizovaný v našej krásnej novej kuchyni nestretne s pochopením. Napokon z neho vyliezlo, že skúša vyrobiť mydlo, už dlhšie sa zaoberal ekzémom nášho syna a chcel mu pomôcť. Prvé mydlá sme s malými rozpakmi, ale aj pýchou darovali rodine, susedom a priateľom a odvtedy sme pod paľbou nezastaviteľných objednávok, ktoré prekonávajú všetky naše očakávania! Hovorí sa, že najlepšie projekty vznikajú spontánne, bez konkrétneho a predpísaného cieľa, presne toto je náš prípad. Náš život sa zmenil, už tu nie sme len my, už sú tu s nami všade a stále aj naše mydlá. Postupne sa naša výroba rozšírila, do aktivít sa zapájajú aj deti, každý si našiel svoje miesto. Spätná väzba od našich mydlových zákazníkov je hnacím motorom. Nespíme na vavrínoch a stále sa snažíme vymýšľať nové kombinácie, variácie, zdobenie, produkty, zlepšovať sa, lebo tak sme vychovaní a k tomu sa snažíme viesť aj naše deti.